Ефект Instagram або «мемо-туризм»: чому сходи з фільму «Джокер» стали одним із найпопулярніших місць Нью-Йорка

Сходи в окрузі Бронкс у Нью-Йорку. Фото: Bebeto Matthews/AP Об этом сообщает vesele.in.ua со ссылкой на СМИ.Новітні туристичні тенденції – це не про розширення кругозору, а про відвідування місць, які стали популярними завдяки появі в медіа, пише колумністка The Guardian.

Одним із таких місць стали сходи в районі Бронкс у Нью-Йорку, на яких актор Хоакін Фенікс у гримі клоуна танцював у фільмі «Джокер». Ця сцена стала інтернет-мемом. Тому тепер безліч людей щодня приходять до цього місця, щоб відтворити образ з фільму і запостити його в Instagram з хештегом #jokerstairs. Довкола сходів створили такий ажіотаж, що на Google Maps їх позначили як релігійне місце.

Місцеві жителі Бронкса не в захваті від такого явища. Один мешканець навіть виставив плакати, де написав: «Це зневажливо вважати нашу громаду… просто місцем для фото».

Те, що місця, де знімали кіно, стають туристичними хітами, звісно, не новина. Проте новим феноменом є швидкість, із якою місце з кінофільму набуває свого значення, перетворюється на місце для селфі і починає жити своїм власним життям. Це ще називають ефектом Instagram. Американський журнал Wired нарік це явище «мемо-туризмом».

Зображення: nme.com«Не так давно ми всі принаймні робили вигляд, що подорожі можуть розширити наш кругозір. Зараз туризм – це, здається, про вибудовування особистих брендів. Забудьте «мемо-туризм» – це більше схоже на «me-me-me-туризм»: отримувати лайки, підсідаючи на останню вірусну тенденцію чи демонструвати, що ти модний, роблячи селфі в Чорнобилі. «Весь світ – театр», – так колись сказав один відомий автор. І це правдиво, як ніколи. От тільки гравцями є всього лиш кілька обраних – усі решта просто #контент», – прокоментувала тенденцію колумністка Arwa Mahdawi.Читайте також: Що треба знати, перш ніж йти дивитись «Джокера»?

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/10/31/efekt-instagram-abo-memo-turyzm-chomu-shody-z-filmu-dzhoker-staly-odnym-iz-najpopulyarnishyh-mists-nyu-jorka/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя